Önemli Başlıklar Haber Instagram

Doktorun Bu Fotoğrafı Sosyal Medyada Büyük Beğeni Topladı

Sosyal medyanın en çok takip edilen ve popüler olan sayfalarından @doktorlarsitesi instagram hesabında paylaşılan bir doktor ve çocuk hastasının fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu büyük beğeni topladı ve ulusal basında da geniş yer buldu.

Ameliyata gireceği sırada ameliyathane önüne gelince korku ve kaygıya kapılan küçük çocuğa ameliyata yapacak olan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahi Bölümü’nden Dr. Ahmet Demez’in sarılması anında çekilen fotoğraf büyük beğeni topladı.

Dr. Demez: “Küçük hastamız, çok huzursuzdu, sedyeye sarılmış, bırakmak istemiyordu. Kucağıma aldım, sımsıkı sarıldı, huzursuzluğu geçti” dedi.

ÇOCUK HASTAYA SARILAN DR. AHMET DEMEZ, FOTOĞRAFIN HİKÂYESINI ANLATTI

Dr. Demez, “Hasta, şanssız bir şekilde yemek borusu oluşmadan dünyaya gelmiş. Doğar doğmaz yemek borusundan ameliyat olmuş bu şekilde beslenebilmiş ama zaman içinde bu bölgede darlık gelişince yeniden ameliyat için yatırdık. Ameliyat odasında diğer hastanın işi bitmiş çıkmak üzereyken personelimiz hastamızı sedye ile getirdi. Küçük hastamız, çok huzursuzdu ona sarılmış bırakmak istemiyordu. Ama arkadaşlarımız ayrılmak zorundaydı o yüzden hastayı kendi kucağıma aldım, sımsıkı sarıldı huzursuzluğu bu şekilde geçti, rahatladı” dedi.

“AMELİYAT ODASINI GÖRMESİN DİYE SIRTINI ÇEVİRDİM”

Fotoğrafın çekildiği anı anlatan Demez, “Bir yandan da ameliyat odası görmesin, korkmasın diye odaya sırtını çevirdim. O şekilde çekilen bir fotoğraf oldu” dedi.

Milliyet gazetesinin haberine göre, kendisinin de baba olduğunu ve çocukları çok sevdiğini belirten Dr. Demez, ameliyathane bonelerinde Fred Çakmaktaş, Şirin Baba, Red Kit, Temel Reis gibi çizgi film karakterlerini kullanıyor, hatta ameliyat odasında uyuyana kadar çocuklarla çizgi film bile izliyor.

2,5 yıl aile hekimliği yaptıktan sonra aynı üniversitenin çocuk cerrahi bölümünde ihtisasa başlayan Dr. Demez, ayda ortalama 400 saat çalışmasına rağmen yaptığı tercihten pişman değil. Sadece ailesine ve kızı Zehra’ya istediği kadar zaman ayıramadığı için üzgün ama onlardan aldığı güçle işinde başarılı olmak için elinden geleni yaptığını söylüyor.

Fotoğrafa sosyal medyada yüzlerce yorum yapıldı.

View this post on Instagram

PAYLAŞIMIMIZ SONRASINDA fotoğrafı ulusal basında gündem olan ve büyük beğeni toplayan Doktordan açıklama geldi. Gaziantep'te ameliyat olacağı için korkan çocuğa sımsıkı sarılarak onu sakinleştirmeye çalışan doktor konuştu. Sosyal medyada hızla yayılan fotoğrafın çekildiğinden haberi olmadığını belirten Dr. Ahmet Demez, "Ben de bir babayım ve o an bir baba şefkati ile ona sarılmak istedim" dedi. Ameliyat edeceği çocuğu korkmaması için kucağına alan ve ona sımsıkı sarılarak sakinleştirmeye çalışan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahi Bölümü Doktoru Ahmet Demez, o an yaşananları anlattı. Her şeyden önce kendilerinin de insan olduğunu ve o an içinden gelerek böyle bir şey yaptığını söyleyen Dr. Ahmet Demez, "Küçük hastamız ameliyat olacağı için korkuyordu ve çok huzursuzdu ve ajite bir haldeydi. Yatırıldığı sedyeye uzanmamış ve orada durmayı da kabul etmemiş. Ameliyathaneye hasta bakıcının kucağında gelmişti. Personelin kucağından ben aldım kucağıma. Bana sarıldı ve bir süre kopmak istemiyordu. Ben de o anki refleksle kucağıma alıp daha çok sarıldım, sakinleştirmeye çalıştım. Ben de bir babayım ve o an bir baba şefkati ile ona sarılmak istedim. O da sonrasında sakinleşmeye başladı. Ben o esnada ameliyathaneyi görmesin diye de diğer tarafa döndüm. Fotoğrafın çekildiğinden de haberim yoktu. Arkadaşlarımız çekmişler, ameliyatın ardından da bana gösterdiler. Ben iyi niyetle paylaştım ve olay bu noktalara geldi. Beklemiyordum açıkçası" dedi. "O çocuğa evladım gibi yaklaştım" Kendisinin de zorlu bir süreçten sonra baba olduğunu aktaran Dr. Demez, "Ben de bir babayım, hatta zorlu bir süreçten sonra babalık duygusunu tattım. Bir evladımı da doğmadan kaybettim. O yüzden de hastalarıma kendi çocuğummuş gibi davranıyorum. Yani bütün hastalarıma böyle davranıyorum. O çocuğumuza da o şekilde yaklaştım. Huzursuz olsun istemedim" ifadelerini kullandı. #Gaziantep #AhmetDemez #DSNhaber #DSNsizden

A post shared by Bilim & Yaşam @doktorlarsitesi (@doktorlarsitesi) on

Doktorun Bu Fotoğrafı Sosyal Medyada Büyük Beğeni Topladı&rdquo için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: